PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608184}
6,2 83 981
ocen
6,2 10 1 83981
5,3 24
oceny krytyków
Wałęsa. Człowiek z nadziei
powrót do forum filmu Wałęsa. Człowiek z nadziei

Propagandowy gniot.

ocenił(a) film na 3

Wiarygodność historyczna żadna. Wspaniała rola Więckiewicza. Kiedy resztki emocji opadną,
następne pokolenia obejrzą śmieszny film o tym jak ironia historii wyniosła na piedestał buca,
prostaka i nieuka. I to chyba jest ukryty zamiar Wajdy. Popatrzcie sobie ludziki jakich przywódców
sobie wybieracie. Mnie ten obraz zdrowo ubawił.

Co ty naćpałeś się czegoś???
Wałęsa kapuś? Co to za bzdury wypisujesz?!?
Twoja wypowiedź świadczy o kompletnym braku wiedzy w tym temacie.
Przecież Wałęsa w 1983 dostał nagrodę Nobla i kupe kasy!
To, że Wałęcha nie został poczęstowany kulką w łeb śmiało można powiedzieć, że był to cud. Tak samo jak nasz Papież.
Po pierwsze - to nie 100milionów a na dzisiejsze 10tyś.zł. a po drugie - to mielibyśmy Japonie i te 10 tysiaczków na głowe gdyby Wałęse nie zrobili w trąbe jego kumple doradcy w tym czasie jak był prezydentem. Po prostu wbili mu nóż w plecy i blada dupa.

ocenił(a) film na 1
TERMINATOR2

Obudź się chłopie, leatherface i cezarro mówią prawdę ...
Jeśli będziesz czytał coś więcej jak tylko Gówno Wyborcze i oglądał więcej niż tylko TVP i TVN - znajdziesz mnóstwo informacji o tym, że np. Wałęsa nie przeskoczył żadnego plotu aby się dostać do Stoczni podczas strajków tylko został przywieziony do Stoczni łodzią SB od strony zatoki... Pisali o tym wszyscy uczestnicy strajków m.in. małżeństwo Gwiazdów, Anna Walentynowicz, Henryka Krzywonos .... Jeśli nie mówili o tym w TVNie to znaczy, że to nieprawda ???
Wystarczy chcieć i można się wyzwolić z objęć Matriksa .... :)

ocenił(a) film na 5
TERMINATOR2

Współpracę zaczął w latach 70-tych.

użytkownik usunięty
TERMINATOR2

Prosze dowody Bolek konfident kapuś:
http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/924117,lech-walesa-tw-bolek-kiszczak-ipn.htm l

ocenił(a) film na 4
TERMINATOR2

I co, kretynie, odszczekasz teraz te swoje brednie, że Wałęsa to nie kapuś? Zajmij się lepiej szydełkowaniem, pooglądaj sobie TVN, ale za politykę się nie zabierają, boś za głupi.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Alex303

Dobra troche poszczekam:
Hał hał hał pies ci morde lizał,
Hał hał hał pies ci w morde naszczał ha! ha! ha!
Pasuje ???

TERMINATOR2

Człowieku zostaw tego "Alexa303" w spokoju.
Alex303 - to dziecko, które sra po gaciach.

R_e_k_i_n

Przygłup Alex podskakuje - to po dupie dostaje :)

ocenił(a) film na 3
TERMINATOR2

Swój swojego broni. Prezentujecie mniej więcej ten sam poziom. Prostactwo, chamstwo i arogancja mająca przykryć braki w kulturze, obyciu i wykształceniu. Szkoda mi czasu na takie coś jak ty. Nawet nie spróbuję Ci tego wytłumaczyć gdyż żaden argument nie przebije się przez pokłady twojego prymitywizmu. Zero wiedzy nadrabiane bluzgami. Bardzo nieskomplikowany ten twój świat. Dzień pewnie zaczynasz od: sie mano qrwa ać.

cezarro

Kur.a! Kur.a! Kur.a!
Witam!
Wczoraj troche pochlałem i przed chwilą wstałem (18:00)
Znowu smarujesz głupoty.
Jakie prostactwo? Jaki prymitywizm?
Sam jesteś prostak.
Nic nie musisz tłumaczyć bo nie wiesz nawet co masz pisać.
Ja z wykształcenia prof. zw. (wyższy rangą niż profesor nadzwyczajny) jestem za mądry na twoje puste wypowiedzi...

ocenił(a) film na 3
TERMINATOR2

Ty panie zwyczajny jesteś nie tylko płytki, nieokrzesany, chamski i prymitywny. Ty masz potężne problemy z osobowością. Kompleksy albo hektolitry wódki wypitej w rodzinie i niestety geny dostały baty. Próbowałeś konsultacji psychiatrycznych?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
TERMINATOR2

Pytałem o psychiatrę, a nie o psychologa panie za mądry. Mnie się wydaje, że ty zwyczajny matołek jesteś może z ledwo średnim wykształceniem ale za to z kolosalnymi kompleksami. Głupotę próbujesz maskować nonszalancją i niby luzackim chamstwem. W gruncie rzeczy wstydzisz się tego prostaka, który w tobie tkwi. Wiesz, że wyżej zadka nie podskoczysz i na wiosnę liści nie wypuścisz bo ty kołek w płocie jesteś. Twoj świat to pochlanie, pobluzganie i marzenia o byciu profesorem i wysokim IQ. I tak to Soir de Paris w twoim życiu zamienia się w pisuar bez Paris. Ale o co ty masz właściwie pretensję do ludzi? Trzeba było się uczyć. Być może wtedy miałbyś trochę innych idoli, a nie buraka i prostaka Wałęsę. No cóż, rzekłeś: nie dla psa kiełbasa. Kończymy. Miłego pochlewania

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4
TERMINATOR2

"Po prostu jestem za mądry" - buhahahaha. Jak teraz zabawnie wyglądają Twoje posty o Wałęsie i Twojej bystrości w kontekście szafy Kiszczaka. Niezłego debila z siebie tu zrobiłeś.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
kubakuba_filmweb

i prezydentem ;)

użytkownik usunięty
TERMINATOR2

I konfidentem Tw Bolek donoszący za pieniądze na kolegów ze stoczni.

ocenił(a) film na 4
TERMINATOR2

A co zrobił Wałęsa? Wypił 200 butelek wódki podczas internowania? Smutna prawda jest taka, że z idioty zrobiono, wykreowana bohatera, który poprowadził do czegoś Polskę. Wiesz gdzie sa prawdziwi bohaterzy, którzy walczyli z komuną? Wąchają kwiatki od spodu albo zostali zepchnięci na margines. To są ludzie pokroju ks. Popiełuszki, innych księży.
Nic, dosłownie nic się temu wielkiemu przywódcy Solidarności nie stało przez te wszystkie lata. Przypadek? Wręcz odwrotnie, a to jakiś alkoholik podczas internowania dostawał, a to w lotka wygrywał (tzn brał kase za donoszenie). Normalnie kurde bez kitu się naradził i nadstawiał karku.

I nie pisałbym tego, nie miałbym mu tego za złe gdyby nie to co się stało po 89 roku. Bo to co się stało podsumowuje wszystko. Magdalenka, gruba kreska, zero osądu dla komunistów. Tak obalono komunę w Polsce, że ludzie, którzy walczyli o wolną Polskę żyli bądź żyją jak psy, nie dostali dobrych stanowisk, "stołków", za to komuniści mają emerytury po kilka tysięcy i wszystkie stołki zachowali (w polityce, sądach i policji).
No na prawdę, udało się to obalenie komuny wyśmienicie. Prawda jest taka, że Wałęsa sprzedał Polskę i Polaków, wyhamował wszystkie zmiany, które były możliwe. Komunistom włos z głowy nie spadł przez tyle lat i jeszcze w niby wolnej Polsce taki śmieć jak Jaruzelski był chowany z honorami. Rozumiesz to wszystko? Wałęsa tak obalił komunę, że w wolnej Polsce Kiszczak był ministrem a Jaruzelski prezydentem. A później rządzili kolejni czerwoni koleżcy z PZPRu pokroju Millera i Kwaśniewskiego.
No na prawdę Wałęsa wycisnął wszystko z tego 10 milionowego ruchu solidarności, tylko pech chciał, że te 10 mln to były same głupki, te wszystkie Gwiazdy, Wyszkowskie, Walentynowicze były głupie i kurde dalej musieli rządzić ludzie honoru typu Jaruzel, Kiszczak i reszta PZPRu.
M.in. dzięki Wałęsie żadnemu komuniście włos z głowy nie spadł. Mało tego, oni tu żyli i żyją jak pączki w maśle. To jest hańba i tragedia. Wszyscy, którzy się do tego przyczynili sa takimi zdrajcami jak każdy komunista od 44 do 89 roku. Linia została zachowana i podział jest prosty. Polska > Polacy > powstańcy > żołnierze wyklęci > solidarność > ogólnie patrioci kontra ZSRR > komuniści > polscy komuniści > PZPRowcy > zdrajcy solidarności > a dziś po prostu lewacy. Nie trudno zgadnąć, w którym łańcuchu jest Wałęsa i reszta zdrajców. Oni są ideologicznym przedłużeniem komuny z 44 roku, PZPRu itd. Metody się zmieniły ale rodowód został zachowany.

jarek0991

H.u.j. z Wałęsą,
H.u.j z Tuskiem.

ocenił(a) film na 7
cezarro

a ja oceniłem na 7/10 ale rolę Więckiewicza :) co do oceny historycznej - żyjemy wciąż republice okrągłego stołu... która co prawda się chwieje ale jeszcze istnieje. Wałęsa jej nie stworzył tylko Kiszczak i Michnik. Wałęsa był tylko marionetką... Ludzie nie o taką Polskę walczyli... Dzisiejszy Marsz Niepodległości daje jednak nadzieję że będzie dobrze. Widzieliście jaki jad nienawiści wylewał się na uczestników z reżimowych mediów ???

ocenił(a) film na 8
magik30

Jest to pytanie do ludzi oceniających ten film na 1 lub w tych okolicach oraz oceniających bardzo negatywnie postać Wałęsy czy też nazywających go bucem itd. : Jacy obecnie żyjący i tworzący Polscy reżyserzy według was tworzą filmy nie przekłamujące historii, tylko przedstawiające ją w pełnym, prawdziwym obrazie i ewentualnie jakie to filmy, oraz jakie stacje telewizyjne lub ludzie, którzy się w nich pojawiają są warci wysłuchania?

ocenił(a) film na 7
robaczek_94

Nie wiem czy są takie, TV Republika ponoć ma dobre materiały ale nie mam do niej dostępu, tylko tyle co w necie. Jedno jest pewne TVP TVN i Polsat (w mniejszym stopniu) są antypolskimi stacjami a gazeta Michnika musi zniknąć. To co wypisują jest obrzydliwe i nadaje się pod paragrafy.

ocenił(a) film na 8
magik30

jak dla mnie temat w ten sposób zakończył się sam, dziękuję za szczerą odpowiedź

robaczek_94

Chyba tylko ludzie tworzacy historie, mogliby opowiadac o niej, i tez nie bylyby to opowiesci obiektywne.
Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.
A Walesa dal sie zrobic kozlem ofiarnym, bo wlasnie taki ktos byl potrzebny wladzy (rzadzacej do tej pory, z czego malo kto zdaje sobie sprawe!) , zeby zamydlic oczy szarym masom.
Dlaczego w nastepnych wyborach przegral z Kwasniewskim? A dlaczego Kwasniewski utrzymal prezydenture przez dwie kadencje?
A Stalin powiedzial: "NIE WAZNE, KTO GLOSUJE, WAZNE, KTO GLOSY LICZY" !!!

aurelek60

"A dlaczego Kwasniewski utrzymal prezydenture przez dwie kadencje? "

Dlaczego Kwaśniewski cieszył się realnym poparciem w społeczeństwie? Nie wiem, ale nie dziwię się, że społeczeństwo go wybrało w wyborach, skoro miał poparcie to został prezydentem.
Dla twojej tez informacji, głosy liczą przedstawiciele społeczeństwa, polecam żebyś sam się zgłosił do takiego liczenia, wtedy na pewno będą to wybory demokratyczne (jak by teraz nie były!).

ocenił(a) film na 1
cezarro

Zgadzam się. Z tego co wiem to było przeciwne: wałęsa donosił komunistom.

ocenił(a) film na 1
cezarro

To nie żadna ironia historii go wyniosła tylko SB, która na czele Solidarności postawiła swojego człowieka, zadaniem którego było zagwarantowanie bezpiecznego przepoczwarzenia się PRL w III RP. Jak wiemy Kiszczak do końca życia trzymał na smyczy Bolka i pewnie paru innych ludzi, tak na wszelki wypadek. A dziś co? Dzisiaj cała postkomuna i układ magdalenkowy kwiczą, bo rządzi opcja, która nie akceptuje porządków panujących w III RP. Dziś można się przekonać kto jest kim. Kto stanie po stronie zwykłego Polaka, a kto będzie maszerował u boku SBeków i UBeków. Jak to powiedziała pani Holland: "By było tak jak było".

ocenił(a) film na 5
sebogothic

Polacy na historii i pogodzie znaja sie najlepiej..oczywiste..

Ten film jest interpretacja Wajdy..nie jest dokumentem.. Temat Walesy jest goracy..zawsze byl..
Dla mnie obraz walesy w filmie jest mocno jednostronny, podkolorowany, moze zbyt patriotyczny..

historycznie jest to postac wazna..bo jak tu pisaliscie kazda fala musi kogosc wyniesc..tu wyniosla buca..ten buc konkretnie w tamtym czasie byl potrzebny i dobrze, ze sie taki znalazl..ale my polacy jestesmy szczegolni i uwielbiamy deptac i pluc na wszystko..

aloiv77

Co ty pieprzysz. Wałęsa nie był "potrzebny". On zrobił masę szkód, tak manewrował Solidarnością żeby jej zaszkodzić. SB go tam postawiło, a nie "fala go wyniosła".

ocenił(a) film na 5
Dworzanin

Ty wiesz swoje a ja swoje..poki co moge miec jeszcze wlasne zdanie

aloiv77

Gunwo a nie swoje zdanie. Żydowska propaganda, którą łykasz :)

ocenił(a) film na 5
Dworzanin

Ty chyba sam/sama cos lykasz i zyjesz w przeswiadczeniu, ze znasz prawde objawiona..
To o czym dyskutujemy za 50, 100lat oceni historia i historycy..dzisiaj na swiezo mozemy obrzucac sie lajnem i wyklocac kto ma racje..i czy Walesa jest zly czy dobry

ocenił(a) film na 7
aloiv77

Bardzo trafna uwaga. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 1
cezarro

Wałęsa twierdzi, że oszukał wszystkich, ale prawda jest taka, że będąc agentem jednocześnie komunistów i zachodu to go wszyscy wyruchali. I komuniści i zachód podzielili się Polską, a zwykły człowiek miał z tego wielkie gówno. Dziękuję ci Bolku żeś był taki głupi i zatrzymałeś nasz kraj na 25 lat bo kiedy było trzeba się przyznać do błędów to w nocy z Tuskiem, Pawlakiem i Niesiołowskim obaliłeś rząd Olszewskiego. Dlatego dla mnie jesteś człowiekiem z dupy, a nie żadnym bohaterem.

cezarro

Powiem tyle: Bolek

ocenił(a) film na 1
WujekKoszar

Samo słowo Bolek go nie obrazuje, stoi za nim jakaś silna klika może Cia wraz Mosadem. Jest ubabrany po szyję, dokonał zdrady stanu dogadując się z systemem który już był martwy.

Michaił Gobraczow nic by nie zrobił, na nasze nieszczęscie pojawił się taki Wałęsa który wraz z Jaruzelskim rozsprzedali kraj. W zamian za to nic im nie można zrobić.

Szczerze taki nikt jak on nigdy by nie doszedł do władzy gdyby nie plecy, na przemówieniach gadał takie bzdury że aż nie chce się wierzyć że ktoś taki mógł być prezydentem.


użytkownik usunięty
cezarro

Po prostu urealniona "Kariera Nikodema Dyzmy".

cezarro

Wiadomo wiarygodność historyczna żadna, za rządów Kaczyńskiego jedyną wtedy uczciwą opozycją byli bracia Kaczyńscy z ich środowiskiem . Nawet wrzucone archiwalne fragmenty z tamtych lat są nieprawdziwe , prawda .
Nie wiem co wspaniałego w grze Więckiewicza, bardzo dobry aktor, ale przerysował swą postać . Zrobił z niej karykaturę . Mógłbym się mylić ale przecież wszyscy którzy żyli w tamtych czasach Widzieli Wałęsę z tamtych lat .

cezarro

Lech Wielki Wałęsa. Przeciwnicy polityczni, którzy nic nie znaczyli w latach 80 opluwają bohatera narodowego, dzięki któremu mogą płuc.

cezarro

Nikogo to już nie będzie obchodziło ponieważ wszyscy widzą powtórki z rozrywki w czasie rzeczywistym. Obecnie mamy obóz rządzący który obalił tfuska i legendy katczyńskiego oraz dudy którzy służą Polsce (czyli sobie) tak samo jak Bolek obalający komunę. Wszystko jest kwestią kontroli i wpływów medialnych

cezarro

Przygłupawy człowieczku, co ty o tym wiesz,trzeba było tam być a jak nie byłeś to ryj na kłódkę!

cezarro

Ostatnie 8 lat zmieniło optykę - i pokazało prawdziwego prostaka i buca u władzy.

cezarro

PS. Choć buc z pis to w sumie stajnia Wałęsy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones