PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10013191}
6,5 1 506
ocen
6,5 10 1 1506
Mój agent
powrót do forum serialu Mój agent

OCzywiście Polacy nie mogą sami nic wymyślić. Muszą przerysowąć cos, co istnieje. TO jest taaaka glupota robic to samo. Nawet aktorów szukali podobnych. Żenujące.

kinga_107

No ale przecież dokładnie tak wygląda robienie rzeczy na licencji, Polacy nie są jedynymi, którzy tak robią :) Powiem więcej, są tacy, co kupują seriale na licencji od nas :) Tak to działa - kupujesz serial na licencji, by zrobić jego własną wersję. To żadna nowość ani żenada - nawet nie zdajesz sobie sprawy, ile nostalgicznych klasyków, które dobrze wspominamy są kopiami zza granicy.

HankMoody

Proszę wymień. Które klasyki zostały nakręcone? Które fajnie? Które polskie seriale od nas zakupiono? Wiem, że sa filmy jak "Dobrze się kłamie, w miłym towarzystwie", w kazdym kraju i to tez jest słabe.Zwłaszcza, ze oglądamy je w wersji oryginalnej. Są dostępne.
Co mi da,że zobaczę polskich aktorów, s serialu, który był super? I jeszcze obsadzonym na wzór i podobieństwo oryginału. To nie ma nic wspólnego z twórczą pracą. No w polskiej wersji nie zrozumiem, co mówią,bo będzie za cicho.
Oczywiście,to biznes - wiem,ale mnie żenuje.

kinga_107

Cóż, z tego co się orientuję sprzedaliśmy Ranczo Estonii, Kryminalnych, Glinę oraz M jak Miłość Rosji (Komanda Che, Morozow i Lubow Kak Lubow), Kiepskich Ukrainie (Niepruchi). Kryminalnych sprzedaliśmy też Litwie (Kriminalistai) - to tak na szybko. A z tego, co u nas zostało hitem a było na licencji -Miodowe Lata (z amerykańskich The Honeymooners), Kasia i Tomek oraz rodzinka.pl z francuskich oryginałów - choć wydaje mi się, że Rodzinka mogła być kanadyjską produkcją, Niania z amerykańskiej wersji. Bez Tajemnic (tych powstało wiele, więc nie wiem kto był pierwszy), no i klasyczny przecież Ojciec Mateusz. Więc masz listę w obie strony :) To naprawdę nic nietypowego i zapewniam Cię, że takich seriali jest więcej :)

kinga_107

ktoś tu wyraznie nie rozumoe co to jest tzw 'format' ;)

voitaco

na pewno to nie jest robienie scen jedne do jednego z aktorami,ktorzy wyglądają jak oryginalni. Ale dziękuję za czujność.

ocenił(a) serial na 8
kinga_107

Polacy potrafią wymyślić dużo, ale po to są seriale na licencji żeby ich na nowo nie wymyślać :)

ania_w_opalach

Kinia chyba wielu rzeczy jeszcze nie rozumie :D

ocenił(a) serial na 8
kinga_107

Zachowujecie się, jakby to był pierwszy serial na licencji, który powstał

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones