Kamil Szeptycki

7,0
3 869 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Kamil Szeptycki

Uwielbiam postac Alka z książki "Kamienie na szaniec". To jeden z najwspanialszych i prawdziwych przykładów odwagi i poświęcenia. Dlatego mam nadzieję, że ten aktor, Kamil Szeptycki, sprosta wyzwaniu i przedstawi Alka na ekranie najlepiej jak potrafi : )!

palenaj

zapowiada się świetnie :) Wygląda bardzo przekonująco

agapie

hm użyłabym innego słowa przede wszystkim. Bardzo przystojny!

adriennee

Przypomina mi Bardema.

adriennee

Nie zależy mi, aby aktor był przystojny, bo historia nie zna ideałów, lecz, aby oddał prawdziwy charakter tej historycznej postaci.

palenaj

Zawiedziesz się, Alka jest w filmie bardzo mało.

jagna007

Szkoda. Ale i tak będę wdzięczna reżyserowi za każdą poświęconą mu minutę ; )

jagna007

Nie wiem czy jest nawet minuta z Alkiem. Jestem strasznie zawiedziona, że Alka właściwie nie ma w filmie.

palenaj

On miał tylko chyba z trzy zdania. Krótko go pokazywali, a jest on jednym z głównych bohaterów. Trochę smutne

Max452

No racja, nie nagrał się chłopak, a szkoda...

Max452

I dla mnie jest to największy feler filmu. Książka ma 3 bohaterów, na plakacie jest ich 3, opis tez mówi o 3. Ale w filmie postać Alka została masakrycznie zmarginalizowana. Nawet o jego śmierci dowiadujemy się mimochodem. A przecież w książce były to ważne sprawy.

AnixKajol

mam takie samo odczucie jego postac została pominięta na maksa

Max452

Trafiłam jakoś ostatnio na odcinek Komisarza Alexa gdzie Kamil pojawia się tylko w pierwszych pięciu minutach, a i tak ma więcej kwestii niż w Kamieniach. Smutne, bo Alek jest bardzo ważną postacią w książce. Tłumaczenia typu "Gdybyśmy mieli skupić się jeszcze na Alku to film musiałby trwać 5 godzin" jakoś do mnie nie trafiają. Jeśli tak to nie nazywajmy tego ekranizacją "Kamieni na szaniec"..

sibeling

Bo to nie jest ekranizacja, tylko - ja to stwierdził sam reżyser - 'film dla młodzieży'. Mimo tak 'pięknych' tłumaczeń i tak szkoda, wielka szkoda.

Max452

A nawet bardzo :c

palenaj

No cóż, niestety twórcy filmu jakby o nim zapomnieli, bo w filmie powiedział raptem 2 zdania. :( Strasznie mi go brakowało w filmie. Dużą część osobowości Alka przejął Zośka.

_VICKEY_

Zgadzam się :) Chociaż bardzo podobała mi się postać "Zośki" z filmu, to szkoda, że nie pokazano Alka. :( Nawet przez kilka pierwszych minut filmu sądziłam, że "Zośka" to Alek, bo tak przypominał mi postać tego bohatera z książki.

kolorowa02

Też mi się Zośka w filmie podobał. Taki zimny wamp. ;D Od razu zauważyłam kto to Zośka, bo był dosyć podobny, z Rudym miałam trochę problemów, no bo... nie był rudy. :/ Alka zaczaiłam gdzieś tak w połowie filmu, na początku myślałam, że to ten w okularach, bo dużo z nimi przebywał, ale gdy umarł w końcu wypowiedziano jego imię. Właśnie twórcy filmu trochę jakby założyli, że domyślimy się który to który, bo chłopcy rzadko zwracali się do siebie imionami (tudzież ksywkami), ale utrudnili nam to mieszając charaktery bohaterów. Miałam wrażenie, że gdybym nie przeczytała książki to nie wiedziałabym o co chodzi. ;/

_VICKEY_

Dokładnie. Trochę mi głupio bo z książki już niewiele pamiętam. Wiedziałam jednak, że głównych bohaterów było trzech a będąc w kinie bardzo ciężko było mi się zorientować, który z pośród całej grupy chłopaków jest tym trzecim ważnym i istotniejszym.

_VICKEY_

Chyba jednak książki nie czytałaś, skoro myślisz, że w książce Rudy był rudy.

BeeBee61

Określeniu "miał rudawe włosy" chyba jednak bliżej do koloru rudego, niż do ciemnych włosów..

palenaj

Niestety nie bardzo miał okazję pokazać co potrafi :/

palenaj

Przed chwilą obejrzałam film i ... nie kojarzę kolesia. Serio . Aż sobie sprawdzam, kto grał Alka i czy ktoś w ogóle. Innymi słowy- bardzo wyrazista, zapadająca w pamięć rola. LOL

użytkownik usunięty
ktotoja

To co zrobili w filmie z ta postacia to jakis zart!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones