Anna CieślakI

6,9
6 349 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Anna Cieślak

Co to ma być ? 32 letnia kobieta użycza głosu 12 letniej dziewczynki, kto jest za to odpowiedzialny
?

snortinCoke

W dubbingu nie chodzi o to, żeby dobrać aktorkę odpowiednią wiekowo, tylko taką, by UMIAŁA ZAGRAĆ i głos pasował...

W TLoU gram od piątku, przechodzę sobie powoli, żeby dawkować przyjemność, ukończyłam już prawie połowę gry i nadal nie mogę się przyzwyczaić do głosu Anny :/ Nie pasuje mi on do Ellie, aktorsko też mogłoby być lepiej, ogółem niektóre frazy np. przekleństwa brzmią strasznie sztucznie. Ogółem, to nie jest głos Ellie, grr...

martis999

Ja gram od wczoraj i właściwie Ellie ma 14 a nie jak napisałem wcześniej 12 lat, mimo że głos Anny świetnie oddaje emocje Ellie to jest zbyt dojrzały i nie pasuje do nastolatki, nie potrafie się do niej przyzwyczaić i to chwilami psuje zabawe

użytkownik usunięty
martis999

Nie zgodzę się. Uważam, że Cieślak jako Ellie świetnie oddaje emocje, jakie można wysłyszeć w oryginalnym głosie Ellie. Chodziło pewnie o to, aby głos czternastolatki brzmiał jednocześnie dziewczęco, ale i szorstko. Ta lekka chrypka bardzo mi się podoba. Trzeba tez wziąć pod uwagę prawo. W Polskiej wersji Ellie jedzie co chwilę takim mięsem, m.in. "o k*urwa, "o ja p*ierdolę", "ch*ujowo", że pewnie żadna czternastolatka nie chciałaby tak zabłysnąć. Poza tym prawo...

W porównaniu do oryginalnego dubbingu, Anna Cieślak wypadła rewelacyjnie. Równie dobrze spisał się zresztą Grzegorz Pawlak w "Heavy Rain", ale on miał nieco ułatwione zadanie, bo głos amerykańskiego aktora kompletnie nie pasował do wyglądu Scotta Shelby'ego.

użytkownik usunięty
Evangarden

Całą gra Heavy Rain wzbudza we mnie niechęć. Nawet nie wypróbowałem polskiej wersji językowej. Co do Cieślak, powinna częściej dawać dwój głos. Naprawdę nie czuć, że to stara baba.

Ona nie ma nawet jakiegoś szczególnie niskiego głosu jak na dorosłą kobietę. Poza tym, w TLoU umiejętnie nim modulowała.

użytkownik usunięty
Evangarden

Dlatego uważam, że dzięki niej polska wersja językowa zyskała bardzo, bardzo wiele. Szkoda tylko, że ona daje temu całemu Mozilowi. Mogłaby mnie. Ale skoro tak wybrała...

O Boże Ty widzisz i nie grzmisz...

użytkownik usunięty
czarek_1984_24

Czemu miałby grzmieć. Miałby wieczny ból głowy.

snortinCoke

czytam wasze wypowiedzi... to jedna myśl mi przychodzi do głowy... banda debili się zbiegła :) może ja jestem następny ;p ale...
Widział ktoś kiedyś 14-latkę z głosem dziecka? dziewczyny dorastają o wiele szybciej... a chłopcy to w wieku 16 nie kiedy mutacje przechodzą. 14 dziewczyna z punktu biologicznego to już przeważnie kobieta, która miesiączkuję i jest w stanie rodzić dzieci. Po mijając indywidualne preferencje.. Zatem taka Ellie w grze może mówić, głosem dorosłej kobiety... w tym przypadku Anny Cieślak, która zagrała świetnie i nie dała po sobie poznać, że jest tak dojrzałą kobietą, co za tym idzie jest dobrą aktorką głosową.
W the last of us wiele rzeczy może wydawać się dziwnych i nienaturalnych zwłaszcza w wykonaniu Ellie... ale zapominacie o jednej ważnej rzeczy. Jest to postać która urodziła w innym świecie, nie była normalnie wychowywana, nie zna życia sprzed zarazy, jej wiele reakcji i tekstów było dziwnych i nie na miejscu, ale ona ma prawo ich nie znać i nie wiedzieć jak powinna się zachowywać w danej sytuacji.
Polska wersja nie pozostawia wiele do życzenia... jest kilka minimalnych błędów ale nie przecież nie ma rzeczy idealnych. Cieślak może wyglądać słabiej tylko i wyłącznie ze względu na fakt, że Banaszyk zniszczył system swoją rolą. Jest o wiele lepszy od oryginału po mimo, ze Troy Baker to geniusz.

snortinCoke

a co ma piernik do wiatraka ?

pasikonik1977

Żartując:
1. oba słowa mają po tyle samo liter i sylab;
2. mąkę na pierniki wytwarza się w młynie, a młyn jak to młyn, zwykle posiada wiatrak;
3. wiatrak może się zawsze spierniczyć;
4. zarówno pierniki, jak i wiatraki mają kolor zbliżony do brązowego;
5. piernik i wiatrak są słowami, a co ciekawsze – rzeczownikami;
6. oba wyrazy kończą się na literę k;
7. oba wyrazy zawierają samogłoskę i;
8. jeśli w wyrazie piernik p zamienimy na w, e na a, r na t, n na r i i na a, otrzymamy wyraz wiatrak.

Już nie żartując, to w sumie nic nie ma, jeśli dobrze głosu użyczyła, a jak widać, a raczej słychać, zrobiła to świetnie, dlatego warto podtrzymać twoje pytanie: Co ma piernik do wiatraka?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones